Jdi na obsah Jdi na menu
 


Carl "CJ" Johnson

Carl Johnson zažil mnoho problémů v jeho rodném městě, Los Santos - město obtěžované válkami gangů, drogami a korupcí. CJ proto utekl do Liberty City. O 5 let později se vrací do San Andreas po zprávě, že jeho matka byla zavražděna.

Při příletu přivítají Carla dva zkorumpovaní policisté, FrankTenpenny a Eddie Pulaski. Tenpenny a Polaski vyzvednou Carla z letiště a vezmou ho na malou projížďku přes území nepřátelského gangu. Frank a Eddie vyhodí Carla z jedoucího auta (záměrně) a doufají, že to CJ v nepřátelském území nepřežije.

Brzy po pohřbu jeho matky Carl objeví, že zbývající část jeho rodiny (a také dřívější gang, Orange Grove Families) mají problémy s místními gangy. Carl opět nalezne svůj starý pouliční styl, i když ho chtěl už dávno zapomenout. CJ cestuje napříč celým státem San Andreas, aby ovládl všechny ulice a ochraňoval svou rodinu. Carla Johnsona namluvil Young Maylay.
 
Sean "Sweet" Johnson

Sweet je Carlův starší bratr a stále věří, že CJ je vinen za smrt jejich mladšího bratra Briana. Sweet, silná a neovladatelná postava, je jedním z hlavních členů Orange Grove Families. Často je viděn, jak se hádá se svou sestrou, Kendl. Sweeta namluvil Faizon Love.

Melvin "Big Smoke" Harris

Dlouholetý rodinný přítel a hrdý člen OGF. Smoke má "trošku" nadváhu a žije ve svém malém domě v Idlewoodu, Los Santos. Je posedlý penězi. Smokea namluvil Clifton Powell.

Lance "Ryder" Wilson
Ryder, "odvázané dělo", je velmi vznětlivým (prudkým, zuřivým) členem OGF a také jeden z nejstarších CJ-ových přátel. Je malého vzrůstu, vychrtlý, ale přesto násilný. Ryder se poprvé objeví během setkání s Carlem v misi ‘Menace’. Ryder je nešťastný po objevení skutečnosti, že vlastník "Well Stacked Pizza" nemá v úctě OGF, protože odstranil graffiti tag gangu z své zdi. Rydera namluvil MC Eiht.

Frank Tempenny
Jeden ze zkorumpovaných policajtů, který je vidět v animačce pod širým nebem. Policajti zanechali CJ v území gangu Ballas se záměrem, že by tam nepřežil. Ačkoli se zdá jako bezúhonný důstojník, je ve skutečnosti šílený násilník, který obtěžoval CJ už od dob, než odešel do Liberty City. Tenpenny velí jednotce policistů LSPD, která je známá jako jednotka C.R.A.S.H., a která je zaměřená na boj proti gangům. Franka  Tenpennyho namluvil Samuel L. Jackson.

Eddie Pulaski
Další ze zkorumpovaných policajtů, který zanechává CJ v území gangu Ballas. Pulaski, Tenpennyho partner ve zločinu, je také členem jednotky policistů LSPD, známé jako C.R.A.S.H. Eddieho Pulaskiho namluvil Chris Penn.

Jimmy Hernandez

Třetí člen jednotky C.R.A.S.H. Ačkoliv Hernandez není tak zlomyslný jako Tenpenny a Pulaski, je ochotný je následovat pro peníze. Důstojníka Hernandeze namluvil Armandon Riesco.

Wu Zi Mu
Tichý, chladný a soustředěný. Přátelé mu jednoduše říkají "Woozie". Je to orientální gentleman, který pomohl gangu Triád v San Fierru. Woozie je slepý, a proto vyžaduje pomocníka. Své schopnosti si zakládá na zkušenostech s automobilovými závody a zlatými profesionály. Je požehnaný s "neuvěřitelně laskavým jměním". Woozieho namluvil James Yaegashi.

Mark "B-Dup" Wayne
OG B-Dup žije v Gantonu, Los Santos. Kolují zvěsti, že donáší na policii špatné informace. Údaje nesprávně uvězněných a unesených přátel stále vytrvávají. B-Dupa namluvil The Game.

Jeffery "OG-Loc" Martin
Není to žádný zločinec, kromě teda několika nezaplacených pokut za špatné parkování, tudíž Jeffery není žádná hrozba společnosti. Někteří říkají, že Jeffery vydal pouze jedno album, "Straight from Tha Streetz", které udělal brzy po návratu z vězení. Zatímco někteří říkají, že je nejhorší rapper v historii, jiní říkají, že má zcela nový styl hip-hopu. Jediná osoba, která může zabránit, aby se stal velkou Star, je Maddog (nebo si tak aspoň říká). Loca namluvil Jase Andersona.

Maccer

Nahrávací umělec z Manchesteru, Anglie. Dřívější člen narkomaní taneční kapely z Manchesteru - "Gurning Chimps". Maccer byl kdysi milionář, kterého si holky věsily na zeď. V současné době plánuje "Návratní tour". Maccer má kontakty s Kentem Paulem a Kenem Rosenbergem. Narodil se v Salford v roce 1965. Vynalezl hudební styl, který se stal známým jako 'extrémně pytlovitý". Vyzkoušejte Maccerovu oficiální stránku - www.maccer.net. Maccera namluvil Shaun Ryder.

Jethro & Dwaine
Jethro obsluhuje Xoomerovo benzínové čerpadlo ve východním Basinu, San Fierro. Vypadá, že má větší problémy s drogami. Oba charaktery jste mohli potkat ve VC - postarali se prodej Boatyardu. Jethra namluvil John Zurhellen a Dwaina Navid Khonsari.

Jizzy
Obsluhuje "Jizzy's Pleasure Domes" v Juniper Hollow, San Fierro. Jeden z největších pasáků a podnikatelů na západním pobřeží. Jizzyho namluvil Charlie Murphy.

Cesar Vialpando
Potetovaný od hlavy až k patě - Carlův přítel z dětství z Los Santos, teď bydlí v San Fierru. Chodí s Kendl, CJ-ovou sestrou. Cesar je posedlý kradenými auty, a velí gangu Varios Los Aztecas v Los Santos. Muž cti a bezúhonnosti, který nakonec uzavře se CJ přátelství. Cesara namluvil Clifton Collins.

Maddog
Maddog je nahrávací umělec - místní legenda. Utrpěl velkou osobní tragédii, když se jeho manažer zabil, a řešil to alkoholem a drogami (kokainem). Žije ve svém sídle v Mulhollandu, Los Santos. Maddoga nikdy neuvidíte na ulici a nemá žádné přátelství s nějakým gangem. Jeho alba zahrnují 'Huslin' Like Gangstaz', 'Still Madd', a 'Forty Dogg'. Nahrává pro OG Loca a Maddog je jediná osoba, která může zabránit, aby se Loc stal velkou hvězdou. Maddoga namluvil Ice T.
 
Barry "Big Bear" Thorne
Jednoduše se jmenuje "Big Bear", Barry je jedním z nejstarších členů OGF. Big Bear se může nacházet a také verbovat lidi ve čtvrti "The Grove", a také Ti může pomoct s různými misemi. Barryho namluvil Eugene Jeter.
 
Salvatore Leone
Don Salvatore Leone se již podruhé objevuje ve hře Grand Theft Auto. Leone se vrátí do hry s jeho gangem, Leone Family Mafia, a v současné době jsou ve válce s rivaly z Las Venturas. Salvatore a jeho gang ovládají kasíno "Caligulův palác" a "The Strip". Salvatoreho namluvil Frank Vincent.
 
Kendl Johnson
Carlova sestra, Kendl, se často hádá se svým bratrem, Sweetem. Kendl je nešťastnám, protože CJ nebyl poblíž, když měla rodina problémy. Kendl chodí Cesarem, Carlovým přítelem z dětství a Cesar je také jeden z nejstarších členů gangu Varios Los Aztecas v Los Santos. Kendl je prý "mozkem" v rodině Johnsonů. Kendl namluvila Yo Yo.
 
Brian Johnson
Brian, Carlův mladší bratr, byl zabit v tragickém incidentu před pěti lety. Carl nechal Briana zemřít a Sweet ho obviňuje, za jeho smrt.
 
Old Reece
Carlův holič - poprvé ho spatříte v misi ‘Menace’, ve starém Reeceovém holičství v Idlewoodu. Reece je pro dlouhá léta hlavním zdrojem informací v Idlewoodu, takže jestliže potřebujete informace, zajděte za ním na návštěvu (samozřejmě s penězmi). Reece nabízí různé druhy účesů, například Jheriho kadeře, moderní Afro nebo mnoho dalších účesů.
 
Beverly Johnson
Carlova zesnulá matka, zavražděná místním gangem, který se pokoušel zaútočit na Sweeta, jednoho ze synů